![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4652284
*
nr 465 2284
Spegel
1920-tal, höjd: 127
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 1 maj 2007
kl 16:39:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 12:41:46
1
500 kr
27/4 15:05:25
2
300 kr
27/4 15:06:14
2
450 kr
1/5 14:06:23
3
Vinnande bud
1/5 16:29:36
4
600 kr
1/5 16:30:52
4
700 kr
1/5 16:31:42
4
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 465 2284
Spegel
1920-tal, höjd: 127
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 1 maj 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 12:41:46 | 1 | 500 kr |
27/4 15:05:25 | 2 | 300 kr |
27/4 15:06:14 | 2 | 450 kr |
1/5 14:06:23 | 3 | Vinnande bud |
1/5 16:29:36 | 4 | 600 kr |
1/5 16:30:52 | 4 | 700 kr |
1/5 16:31:42 | 4 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53